1 lipca 2021

O mnie

Mam na imię Teresa. Jestem Specjalistą do spraw Żywienia oraz Specjalistą Psychodietetyki.
Zajmuję się zawodowo tym, co jest moją największą pasją: zdrowym stylem życia i świadomym odżywianiem. Ukończyłam studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach poświęcone żywieniu i suplementacji osób aktywnych fizycznie.

Celem wielu moich Podopiecznych, była redukcja wagi pod okiem specjalisty. Te właśnie spotkania uświadomiły mi, jak powszechnym problemem towarzyszącym jedzeniu jest odczuwanie dyskomfortu i negatywnych emocji. Aby skutecznie wspierać Podopiecznych w wyjściu z błędnego koła odchudzania i osiągnięciu harmonijnej relacji z jedzeniem, zdecydowałam się na kolejne studia. I tak trafiłam na psychodietetykę. Ta dziedzina nauki łączy wiedzę medyczną dotyczącą żywienia z wiedzą psychologiczną. Moją działalność można w skrócie opisać następująco: jako specjalista do spraw żywienia edukuję żywieniowo, formułuję zalecenia prozdrowotne. Natomiast jako specjalista psychodietetyki koncentruję się na odnalezieniu praktycznych sposobów na trwałe wprowadzenie wiedzy teoretycznej w codzienne życie.


„Moc balansu” – co kryje się pod tą nazwą?

Nierzadko bywam pytana, co oznacza „Moc balansu”. Jestem głęboko przekonana, że na samopoczucie oraz problemy zdrowotne możemy wpływać zachowując równowagę pomiędzy filarami, które tworzą styl życia. Podstawowe filary to odżywianie, aktywność fizyczna, odpoczynek, kontakt z naturą i sen. Doskonały repertuar nawyków w jednym obszarze nie zbuduje jednak zdrowego stylu życia – kluczowy jest balans między nimi. Wierzę, że i Ty odpowiednio dbając o siebie możesz odkryć moc balansu.

A jeśli potrzebujesz wsparcia, by ruszyć z miejsca, w którym jesteś – zapraszam do kontaktu.

Teresa Mentel